przejdź do treści

KONCERT IX

DSC 1fot.-M.E.KalicinskaJUBILEUSZ ORKIESTRY CONCERTO AVENNA
Niedziela, 18 października 2015 roku, godzina 18.00
KAMIONNA, KOŚCIÓŁ PARAFIALNY PW. NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP
(zabytek architektury z początku XX wieku)
POWIAT WĘGROWSKI, GMINA ŁOCHÓW

Koncert dziewiąty (132)

KAMIONNA – Kościół parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP
zabytek architektury z początku XX wieku (1904-1909), proj. słynnego architekta Józefa Piusa Dziekońskiego (1844-1927), styl neogotycki, wybudowany staraniem ks. Antoniego Dzikowskiego przy wsparciu dziedzica Łochowa Zdzisława hr. Zamoyskiego (1842-1925) i jego żony Marii.

JUBILEUSZ ORKIESTRY CONCERTO AVENNA

WYKONAWCY:

Tytus Wojnowicz – obój

Warszawscy Soliści CONCERTO AVENNA
pod kier. art. Andrzeja Mysińskiego

Andrzej Sułek – słowo o muzyce

 

  • Program
  • Biogramy

PROGRAM
Marcin Mielczewski (zm. 1651) - Canzona prima a 2

Alessandro Marcello (1669-1747) - Concerto d-moll na obój, 2 skrzypiec, altówkę, wiolonczelę i b.c.

Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Aria (na strunie G) z III Suity orkiestrowej D-dur BWV 1068

Tomaso Albinoni (1671-1750) - Concerto d-moll na obój i smyczki op. 9 nr 2

Arcangelo Corelli (1653-1713) - Concerto grosso D- dur op. 6 nr 4

 

ZESPÓŁ WARSZAWSCY SOLIŚCI CONCERTO AVENNA powstał w roku 1985 z inicjatywy klawesynisty Władysława Kłosiewicza i kontrabasisty Andrzeja Mysińskiego. W skład zespołu weszli wybitni muzycy, absolwenci i wykładowcy Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a także dawni członkowie Polskiej Orkiestry Kameralnej Jerzego Maksymiuka. W tym roku Zespół świętuje 30-lecie działalności artystycznej. Orkiestra znana jest w kraju i zagranicą z licznych nagrań radiowych i telewizyjnych, a także koncertów, które przyniosły jej szereg entuzjastycznych recenzji. Zespół odbył szereg podróży koncertowych występując m.in. w byłej Czechosłowacji, Bułgarii, Rumunii, byłej Jugosławii, Danii, Norwegii, Niemczech, Anglii, Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Turcji, Japonii, ZEA, Meksyku, USA, Indiach. Orkiestra występowała również na liczących się festiwalach muzycznych m.in. w Londynie, Bergen, Pradze, Berlinie, Stambule oraz m.in. na Schleswig-Holstein Musik Festival, Vessby Musik Festival, Cervantino Music Festival. Nagrała dla krajowych i zagranicznych wytwórni fonograficznych 36 płyt kompaktowych. W roku 1990 zespół Concerto Avenna został uhonorowany nagrodą Wojewody Warszawskiego za wybitne osiągnięcia w wykonawstwie i propagowaniu muzyki baroku, a w roku 2006 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał orkiestrze tytuł Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Zespół Concerto Avenna sponsorowany jest przez m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego. Kierownikiem artystycznym orkiestry jest profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina - kontrabasista Andrzej Mysiński, związany z Gminą Łochów.

SOLISTA TYTUS WOJNOWICZ uzyskał dyplom Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie oboju prof. Stanisława Malikowskiego oraz dyplom Staatliche Hochschule fur Musik we Fryburgu w klasie oboju Heinza Holligera (dyplom 1993). Jest laureatem wielu konkursów wykonawczych, m.in. w 1990 otrzymał I nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Oboistów we Włoszakowicach, a w 1993 - III nagrodę na Isle of Wight Oboe Competition. Dwukrotnie był półfinalistą międzynarodowych konkursów obojowych: w Tulonie (1995) i Nowym Jorku (1996). W 1996 i 1997 został wybrany Instrumentalistą Roku w plebiscycie polskich rozgłośni radiowych.

Koncertował w Europie, Azji, Afryce, w USA (m.in. w Carnegie Hall), współpracował z Nigelem Kennedym i Piotrem Rubikiem. Pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z wieloma orkiestrami (Sinfonia Varsovia, Concerto Avenna, Sinfonietta Cracovia, Opera Kameralna). Jest członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego Da Camera oraz założycielem zespołu Ensemble de Narol. Nagrywa płyty z muzyką klasyczną, popularną i filmową. 

Dwunastą edycję Festiwalu Mazowsze w Koronie zainaugurowaliśmy 10 maja br. na Kurpiach, we wspaniałej, neogotyckiej Bazylice Mniejszej w Myszyńcu koncertem muzyki barokowej pt. Giganci czasu baroku. Dziewiątym i ostatnim Wieczorem Muzycznym tegorocznej edycji Festiwalu, zaplanowanym po raz pierwszy w położonym na terenie Gminy Łochów zabytkowym kościele w Kamionnie, powracamy do lubianej przez publiczność stylistyki barokowej. W programie koncertu znajdzie się muzyka europejska XVII i XVIII wieku.
Orkiestra Warszawscy Soliści Concerto Avenna, kierowana przez Andrzeja Mysińskiego, założyciela i szefa artystycznego Orkiestry, profesora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, świętuje w 2015 roku 30-lecie pracy artystycznej. Zespół od początku swojego istnienia specjalizuje się w interpretacji dzieł baroku.
Za wybitne osiągnięcia w wykonawstwie i propagowaniu muzyki tego okresu Orkiestrę uhonorowano w 1990 roku Nagrodą Wojewody Warszawskiego.
Profesor Andrzej Mysiński zaprosił na koncert Orkiestry w Kamionnie znanego i cenionego oboistę Pana Tytusa Wojnowicza.
Będzie to Wieczór podwójnie jubileuszowy. Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie, Współorganizator koncertu obchodzi w październiku 2015 roku  swój jubileuszowy,  50. rok działalności kulturalnej.
Obu szacownym Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego!

                                                                                        Małgorzata Ewa Kalicińska/MIK
                                                                    Autor i Koordynator Festiwalu Mazowsze w Koronie

Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Małgorzata Kalicińska Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Małgorzata Kalicińska Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Małgorzata Kalicińska Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Małgorzata Kalicińska Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Małgorzata Kalicińska Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot Mazowsze w Koronie 2015 - fot. Anita Kot

ORGANIZATOR FESTIWALU
Mazowiecki Instytut Kultury

WSPÓŁORGANIZATORZY KONCERTU:
Gmina Łochów
Miejski i Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Kamionnie

PARTNER
Skarbiec Mazowiecki – Lokalna Organizacja Turystyczna

PATRONAT MEDIALNY:
Radio Warszawa

Afisz Kamionna