przejdź do treści

Koncert XII

Chór SGH fot. M.KalicińskaOjcze Nasz
Niedziela, 11 listopada 2012 roku, godzina 19.00
WĘGRÓW, BAZYLIKA MNIEJSZA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP
(zabytek architektury z XVIII wieku)
Powiat węgrowski, Miasto Węgrów)Koncert XIIWykonawcy:

Chór Akademicki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie
Tomasz Hynek – dyrygent
Teatr Ruchu Balonik działający przy MCKiS
Wojciech Gębski – kierownictwo artystyczne i choreografia
Igor Pogorzelski – słowo o muzyce

Program:
Bach, Moniuszko, Łukaszewski, Soyka, Mercury
Nasza Wędrująca Mazowiecka Filharmonia w ostatnich latach co roku odwiedza miasto Węgrów. Były już koncerty kameralne realizowane we wszystkich świątyniach Węgrowa. Przygotowaliśmy razem z Węgrowskim Ośrodkiem Kultury i Pariafią pw. Wniebowzięcia NMP w Bazylice Mniejszej także kilka koncertów symfonicznych. Przed rokiem melomani z powiatu węgrowskiego usłyszeli po raz pierwszy muzykę wiedeńskiego kompozytora Gustava Mahlera w wykonaniu wielkiej 90-osobowej Orkiestry Sinfonia Iuventus pod dyr. Tadeusza Wojciechowskiego.

Chór SGH fot. M.Kalicińska11 listopada o godz. 19.00 Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki wraz z Węgrowskim Ośrodkiem Kultury mają przyjemność zaprosić Państwa do zabytkowej Bazyliki Mniejszej w Węgrowie na jedyny w tym roku koncert festiwalu Mazowsze w Koronie, organizowany na terenie powiatu węgrowskiego. Koncert pt. „Ojcze Nasz” będzie miał charakter szczególny, ponieważ właśnie w Węgrowie wypadnie setna realizacja muzycznego wieczoru projektu, zainicjowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w 2001 roku. Będzie to tym razem wieczór muzyki chóralnej, na którym wystąpi Chór Akademicki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie - bardzo interesujący zespół, pracujący od 19 lat pod kierownictwem Tomasza Hynka, absolwenta Wydziału Dyrygentury Chóralnej Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina oraz Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie. Chór SGH jest laureatem w ostatnich latach wielu nagród m.in. zwyciężył w kategorii chórów akademickich na VII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Sakralnej „Łapskie Te Deum, zdobył pierwsze miejsce oraz Złotą Lirę na IV Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Chóralnym „Varsovia Cantus” jak również Grand Prix Mazowieckiego Festiwalu Chórów Akademickich „Vivat Academia”. Zwyciężył również na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Sakralnej w Namestovie na Słowacji oraz zdobył nagrodę za I miejsce w kategorii chórów akademickich w IV Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach i otrzymał nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu skomponowanego przez Wacława z Szamotuł. Szerokie zainteresowania muzyczne chóru wyróżniają go na krajowej scenie. Zespół sięga zarówno po wybitne dzieła muzyki dawnej, jak i utwory współczesnych kompozytorów. Chór zasłynął brawurowymi wykonaniami muzyki popularnej. Chór SGH, co roku już od kilku lat, bierze udział w koncertach festiwalu Mazowsze w Koronie. Szczególnie gorąco przyjmowany jest przez publiczność przekrojowy program Ojcze Nasz, w którym obok utworów sakralnych Wacława z Szamotuł, Johanna S. Bacha, Stanisława Moniuszki zestawiane są znane utwory muzyki popularnej Stanisława Soyki, Aleksandra Bema i Freddiego Mercury, w bardzo ciekawych, artystycznych opracowaniach.

Teatr Balonik Fot. Ewa GumowskaW Jubileuszowym koncercie Mazowsza w Koronie po raz pierwszy zaś weźmie udział Teatr Ruchu Balonik , który prowadzi od 20 lat w MCKiS w Warszawie tancerz Wojciech Gębski, związany z Zespołem Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej oraz Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Teatr Ruchu Balonik, wielokrotnie nagradzany na festiwalach artystów niepełnosprawnych w kraju, święci w listopadzie 2012 roku Jubileusz 20-lecie swego istnienia.

W 2012 roku na terenie województwa mazowieckiego zaplanowaliśmy w sumie 14 koncertów. Na muzycznym szlaku znalazły się następujące miejscowości: Chorzele, Glinianka, Góra Kalwaria, Jeruzal, Kadzidło, Mława, Myszyniec, Opactwo, Otwock, Rozniszew, Sokołów Podlaski i Węgrów.

Małgorzata Kalicińska (Impresariat Muzyczny MCKiS)
Koordynator festiwalu Mazowsze w Koronie


WĘGRÓW, BAZYLIKA MNIEJSZA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP WĘGRÓW, BAZYLIKA MNIEJSZA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP WĘGRÓW, BAZYLIKA MNIEJSZA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP WĘGRÓW, BAZYLIKA MNIEJSZA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP WĘGRÓW, BAZYLIKA MNIEJSZA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP WĘGRÓW, BAZYLIKA MNIEJSZA PW. WNIEBOWZIĘCIA NMP